PİYANO DERSİ İSTANBUL

Piyano Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Ana Sayfa

İletişim

İSTANBUL / Bakırköy, Florya, Bahçeşehir ve YEŞİLKÖY'de ÖZEL PİYANO DERSLERİ....

piyanoiletisim@gmail.com

London College Of Music (LCM)Diploma Sınavlarında %100 Başarı ... Sınava Hazırlık Dersleri için piyanoiletisim@gmail.com 'dan bilgi alabilirsiniz.

Okul Öncesi Çocuklara Yaşlarına ve Seviyelerine Uygun Eğlenceli Özel Piyano Dersleri ...

piyanoiletisim@gmail.com

Piyano dersi istanbul, özel ders istanbul, Piyano dersi, piyano dersleri, özel piyano dersi, piyano ders, piyano özel ders, özel piyano dersleri, piyano dersler, piyano dersleri istanbul, piyano dersi verenler, piyano dersi verilir, piyano dersi veren, istanbul piyano dersi, piyano dersi almak, çocuklara piyano dersi, nil karakuş, nil karakus, nilkarakus, nilkarakuş, gitar dersi, ozel ders, solfej dersi, piyano ve solfej, piyano tarihi, piyano seçimi, piano, piano dersi, ozel piano dersi, piano eğitimi, piyano eğitimi, konservatuar, konservatuvar, konservatuara hazırlık dersleri, besteci, besteciler, müzik, muzik, çello, viyolonsel, eski piyano, şan, gitar dersi, özel gitar dersi, müzik, müzik dersi, özel müzik dersi taksim sanat, sanat, kurs, piyano kursu, piano kursu istanbul, özel kurs, özel viyolonsel dersi istanbul, çello dersleri, violonsel dersi, ozel violonsel dersi, cello lessons, çelloo, celo, Özel piyano dersi, piyano dersi, piyano dersi yeşilköy, piyanodersi, ozelpiyanodersi, piyano dersi yeşilköy, istanbulda piyano dersi, özel piyano dersi yeşilköy,müziköğretmeni, müzik öğretmeni, florya, bahçeşehir, yeşilyurt, bakırköy, istanbul piaono kursu, piyano dersi , özel piyano dersi , piyano öğretmeni, çocuk, okul öncesi, anaokulu, çocuklara piyano dersi, yetişkinlere piyano dersi, müzik okulu , sertifika
Copyright © kasim 2008. www.piyanodersiistanbul.com sitesi nil karakus karabacak tarafından yapılmıştır. Sitede bulunan tüm yazılar kendisine aittir. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Galeri
piyanoiletisim@gmail.com
Her türlü sorunuz için mail atabilirsiniz. Çok kısa sürede cevaplanacaktır.
Hakkımızda

Piyano alırken çok dikkatli olunmalıdır. Piyano bir mobilya değildir, fakat evinizde bir mobilya kadar yer kaplamaktadır. Büyüklüğüne, evinizde kapladığı yere dikkat etmelisiniz. Piyano almadan önce evinizde düzenleme yapmalı, piyanonun konulacağı yeri önceden planlamanız gerekir.

Kuyruklu piyanolar büyüklüğü ve ihtişamlı görünümüyle göz kamaştırıcıdır. Kuyruklu piyanolar diğer piyanolara göre çok pahalıdır. Fiyatları bir ev parasına ulaşacak kadar çoğalabilir.Eğer alım gücünüz varsa bile hemen karar vermeden önce çok düşünmelisiniz.

Kuyruklu piyanolar genel olarak konser piyanolarıdır ve konser salonlarında kullanılır. Sesi ve akustiği çok güçlüdür. Tam kuyruk, Yarım kuyruk ve Çeyrek kuyruk gibi çeşitleri bulunur.

Derslere yeni başlanılmışsa, yeteri kadar profesyonelliğiniz yoksa kuyruklu piyano en son tercihiniz olmalıdır. Düşüneceğiniz piyano türü KONSOL yani Duvar tipi piyanolar olmalıdır. Bu piyanolar akustik piyanolardır. Yükseklikleri değişiklik gösterebilir. Arka tarafları ne kadar yüksek olursa akustiği o kadar fazla olur. Yükseklik git gide artıkça piyanoların fiyatıda artabilir.

Akustik piyanolarda yapım olarak en iyi ülke Almanya'dır. Alman yapımı piyanoları ilk tercih olarak seçebilirsiniz. Piyasada Çin yapımı piyanolar çok fazladır. Fakat ne yazıkki Çin yapımı piyanolar pek iyi değildir. Alman piyanoları gibi uzun ömürlü değildirler. Ağaçları, boyaları, telleri yeteri kalitede değildir.Bu etkenler piyanonun sesini, ömrünü etkilemektedir. Fiyat olarak Alman yapımı piyanolar daha pahalıdır. Fakat piyanonun ömrü ve kalitesi tartışılmazdır.

Akustik piyanoların bakımı da özeldir. Ağaçlarının korunması gerekir. Nemden ya da kalorifer yanından uzak tutulmalıdır. Zaman zaman akordu yenilenmelidir. Tuş takımı temizlenmelidir.

Eğer yeterli bütçeniz yoksa ya da piyanonun bakımıyla uğraşacak vaktiniz yoksa dijital piyanoları tercih edebilirsiniz. Dijital piyanolar görünüm olarak akustik piyanolara benzemektedir. Fakat tamamen farklıdırlar. Dijital piyanolar elektirikle çalışmaktadır. Sesi açılıp, kısılabilir ve herhangi bir bakım gerektirmez.

Apartman dairelerinde oturan çoğu kişi sesinin kısılabilir özelliği yüzünden dijital piyano tercih etmektedir. Günümüzde akustik piyanolara da susturucu takılabilmektedir. Susturucular piyanonun fiyatının da yükselmesine sebep olur.

Dijital piyanoların fiyatları akustik piyanolara göre daha düşüktür. Fakat aralarındaki fark çok büyüktür. Her zaman akustik piyano tercih olarak ilk sırada gelmelidir. Dijital piyano alırken Tuş takımının ağırlığı, sesinin akustiği çok önemlidir.

Piyano yerine tercih edilen müzik aletlerinden biri de org'dur. Fakat org piyano değildir. Kendisi tek başına bir müzik aletidir. Onun da klavyesi, tuş takımı vardır fakat org bir piyano değildir. Tuş takımı çok küçük, çok hafifdir.

Geçici olarak idare eder mantığı ile piyano yerine kesinlikle konulmamalıdır.

Piyano alırken markasına diikat etmeniz önemlidir. Görünümü piyanoya benzeyen ama iç mekanizması doğru olmayan, kısa ömürlü piyanolar piyasalarda mevcuttur.

Piyanonuzu güvenilir bir markadan alırsanız, size, çocuklarınıza hatta çocuklarınızın çocuklarına bile faydası olacak uzun ömürlü bir piyano almış olursunuz.

Piyano fiyatları özellikle akustik piyano fiyatları günümüzde çok yüksektir. İyi markaların piyanolarını da güvenle 2. el alabilirsiniz.

Piyanoların yapıldığı ağaçlar çalındıkça açılır, güzelleşir. Bazen 2.el bir piyano 1.elden daha guzel ses bile çıkartabilir.

2.el piyano alırken muhakkak bir ekspere danışarak almalısınız. Piyanoların dış görünümü çok iyi durumda gözükebilir fakat iç mekanızması çürümüş, telleri paslanmış olabilir. Bu da aldıgınız zamandan bir kaç yıl sonra piyanonun kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir. 2.el bir piyanoyu muhakkak anlayan bir ustaya danışarak almalısınız.

 

Piyano Dersinin çocukların zeka gelişimlerini %50 oranında arttırdığı bilimsel çalışmalarda kanıtlanmıştır.
Piyano ve Piyano Çeşitleri İçin Tıklayınız