PİYANO DERSİ İSTANBUL

Piyano derslerine 5 yaşından itibaren Mimar Sinan Üniversitesi Arş. Gör. Dr. Esin Ulu ile başladı. Özel Kültür Koleji İlkokulunu bitirip 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümü' ne girdi ve Viyolonsel (çello) çalmaya başladı. Viyolonsel eğitimini orta okul ve lise olmak üzere 6 yıl boyunca Öğr. Gör. Doç. Necati Giray' dan aldı.

Üniversitede yine İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı'nın Müzik Teorisi Bölümü'ne geçen Nil Karabacak 5 yıl boyunca Viyolonsel ve Piyano öğrenimine devam etti. Viyolonsel eğitimini Öğr. Gör. Doç. Necati Giray' dan ve son yıllarda da Öğr. Gör. Cenk Öztürk' den aldı. Piyano eğitimini ise 5 yıl boyunca Öğr. Gör. Mehru Ensari ile tamamladı. Üniversiteden sonra bir süre daha Öğr. Gör. Cenk Öztürk ve Namık Abdullayev ile piyano öğrenimine devam etti. Konservatuar yıllarında çok değerli hocalarla birlikte çalışma fırsatı yakaladı. Türk müziği repertuarı derslerinde Öğr. Gör. Erol Sayan, Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça, Prof. Dr. Selahattin İçli, Öğr. Gör. Nevzat Atlığ gibi isimlerle çalıştı.

Daha sonra İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Öğretmenliği (pedogojik formasyon) Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi Yüksek Lisans bölümünü kazandı ve başarıyla bitirdi.

Bazı gruplarla birlikte çalışıp, daha sonra özel ders vermeye başladı ve bazı özel müzik kurumlarında enstrüman öğretmenliği ve özel okullarda da müzik öğretmenliği yaptı. Şu zamanlarda da özel ders vermeye ve özel bir okulda müzik öğretmenliğine devam etmektedir.

Üniversite yıllarında konservatuvar ile birlikte aynı zamanda Özel Pera Güzel Sanatlar'ın 2 yıllık Grafik Tasarım Bölümüne gitti. Daha sonra İtalya Floransa' da Leonardo Da Vinci Eğitim Projesi'nde Grafik Tasarım üzerine sertifika programına katıldı. Grafiker olarak bir kaç ajansta çalıştı. TRT 'de yayınlanan Gezgin Öyküler adlı çocuk programına çizgi film çalışmaları ve çocuklara yönelik bir çok kitapta resimlemeler yaptı. Hala daha da bu tarz çalışmalarına freelance olarak devam etmektedir.

11 yıl boyunca alanında en iyi profesörlerden, doçentlerden, çok değerli hocalarından aldığı Viyolonsel, Piyano, Batı Müziği Solfeji, Türk Müziği Solfeji, Halk Müziği, Repertuvar gibi müzik eğitimlerinden vazgeçmeyip, bu eğitimlerini gelecek nesillere aktarmayı, özellikle piyano ve viyolonsel eğitimi ve öğretimi alanında yüksek kariyer yapmayı amaç haline getirmiştir. Özellikle küçük yaştaki çocukların eğitimi alanında araştırmalar yapmakta, onlara en yararlı ve en doğru bilgi nasıl aktarılır, hangi yöntemlerle en kolay ve yaşlarına en uygun biçimde eğitim almalıdırlar gibi konularda her geçen gün kendini geliştirmektedir.

15 yıldır profesyonel olarak ders veren Nil Karabacak çocuk gelişimi ve psikolojisiyle de yakından ilgilenmektedir.

Grafik bilgisi ile müziği bu site ile birleştirip insanlara faydalı, doğru bilgiler sunmak istemekte ve bu siteyi günden güne güncellemekte ve geliştirmektedir.

 

***

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

İnstagram'dan @piyanomist hesabımı takip edebilirsiniz.

Takip için resmin üzerine tıklayınız.

Piyano dersi istanbul, özel ders istanbul, Piyano dersi, piyano dersleri, özel piyano dersi, piyano ders, piyano özel ders, özel piyano dersleri, piyano dersler, piyano dersleri istanbul, piyano dersi verenler, piyano dersi verilir, piyano dersi veren, istanbul piyano dersi, piyano dersi almak, çocuklara piyano dersi, nil karakuş, nil karakus, nilkarakus, nilkarakuş, gitar dersi, ozel ders, solfej dersi, piyano ve solfej, piyano tarihi, piyano seçimi, piano, piano dersi, ozel piano dersi, piano eğitimi, piyano eğitimi, konservatuar, konservatuvar, konservatuara hazırlık dersleri, besteci, besteciler, müzik, muzik, çello, viyolonsel, eski piyano, şan, gitar dersi, özel gitar dersi, müzik, müzik dersi, özel müzik dersi taksim sanat, sanat, kurs, piyano kursu, piano kursu istanbul, özel kurs, özel viyolonsel dersi istanbul, çello dersleri, violonsel dersi, ozel violonsel dersi, chopin, beethoven, bach, vivaldi, brahms, eğitim, müzik eğitimi, cello lessons, çelloo, celo, Özel piyano dersi, piyano dersi, piyano dersi yeşilköy, piyanodersi, ozelpiyanodersi, piyano dersi yeşilköy, istanbulda piyano dersi, özel piyano dersi yeşilköy,müziköğretmeni, müzik öğretmeni, florya, bahçeşehir, yeşilyurt, bakırköy, istanbul piaono kursu, piyano dersi , özel piyano dersi , piyano öğretmeni, çocuk, okul öncesi, anaokulu, çocuklara piyano dersi, yetişkinlere piyano dersi, müzik okulu , sertifika, LCM, london college of music, türkiye, istanbul, bizet, müzikal, müzik tarihi öğretmen, piyano öğretmeni, piano, pianoöğretmeni, piyanoöğretmen, kurs, müzik kursu, müzikkursu , keman, viyolonsel music, solfej, armoni, g,tar, alet, müzikaleti, enstrüman ,ataköy, edebiyat, çocuk gelişim , müzik terimleri, müzik sözlüğü, müzik terimleri sözlüğü

Copyright © kasim 2008. www.piyanodersiistanbul.com sitesi nil karakus karabacak tarafından yapılmıştır.

Sitede bulunan tüm yazılar kendisine aittir. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.

Her Türlü Sorunuz ve Bilgi İçin; piyanoiletisim@gmail.com

Nil KARABACAK

Piyano, Çello, Müzik Öğretmeni