Çocuğunuzun küçük yaştan itibaren fiziksel, bedensel, ruhsal ve beyin gücünü en iyi şekilde geliştiren tekniklerden biri de müzik ve piyano eğitimidir.

Müzik eğitimi sayesinde çevresi ile uyumlu, saygili, iyi huylu, iyi ahlakli, kendine güvenen, kendisi ile barisik, sosyallesmis ve kendini ifade edebilme yetenegini kazanmis olacaktir.

Yapılan araştırmalarda küçük yaştan itibaren herhangi bir müzik aleti çalan çocukların, yaşamda bir çok kişiye göre daha başarılı oldukları kanıtlanmıştır.

PİYANO DERSİ İSTANBUL

Ana Sayfa

Hakkımızda

İletişim

London College Of Music (LCM)Diploma Sınavlarında %100 Başarı ... Sınava Hazırlık Dersleri için piyanoiletisim@gmail.com 'dan bilgi alabilirsiniz.

Okul Öncesi Çocuklara Yaşlarına ve Seviyelerine Uygun Eğlenceli Özel Piyano Dersleri ...

Hangi Yaşınızda Olursanız Olun, Piyano Öğrenmeye Başlayabilirsiniz . Öğrenmenin Ve Müziğin Yaşı Yoktur.
Piyano dersi istanbul, özel ders istanbul, Piyano dersi, piyano dersleri, özel piyano dersi, piyano ders, piyano özel ders, özel piyano dersleri, piyano dersler, piyano dersleri istanbul, piyano dersi verenler, piyano dersi verilir, piyano dersi veren, istanbul piyano dersi, piyano dersi almak, çocuklara piyano dersi, nil karakuş, nil karakus, nilkarakus, nilkarakuş, gitar dersi, ozel ders, solfej dersi, piyano ve solfej, piyano tarihi, piyano seçimi, piano, piano dersi, ozel piano dersi, piano eğitimi, piyano eğitimi, konservatuar, konservatuvar, konservatuara hazırlık dersleri, besteci, besteciler, müzik, muzik, çello, viyolonsel, eski piyano, şan, gitar dersi, özel gitar dersi, müzik, müzik dersi, özel müzik dersi taksim sanat, sanat, kurs, piyano kursu, piano kursu istanbul, özel kurs, özel viyolonsel dersi istanbul, çello dersleri, violonsel dersi, ozel violonsel dersi, chopin, beethoven, bach, vivaldi, brahms, eğitim, müzik eğitimi, cello lessons, çelloo, celo, Özel piyano dersi, piyano dersi, piyano dersi yeşilköy, piyanodersi, ozelpiyanodersi, piyano dersi yeşilköy, istanbulda piyano dersi, özel piyano dersi yeşilköy,müziköğretmeni, müzik öğretmeni, florya, bahçeşehir, yeşilyurt, bakırköy, istanbul piaono kursu, piyano dersi , özel piyano dersi , piyano öğretmeni, çocuk, okul öncesi, anaokulu, çocuklara piyano dersi, yetişkinlere piyano dersi, müzik okulu , sertifika, LCM, london college of music, türkiye, istanbul, bizet, müzikal, müzik tarihi
Copyright © kasim 2008. www.piyanodersiistanbul.com sitesi nil karakus karabacak tarafından yapılmıştır. Sitede bulunan tüm yazılar kendisine aittir. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Bilimsel Olarak Piyano Dersinin Beyin Gelişimini %50 oranında arttırdığı kanıtlanmıştır.
Galeri
Kendinize ya da Çocuğunuza bir iyilik yapın ve bir Enstrüman Öğrenin ya da öğrenmesini sağlayın. Özellikle PİYANO müziğin temel enstrümanlarından birisidir.

Her türlü sorunuz için bize ulaşın piyanoiletisim@gmail.com

Derslerde seviyeye ve yaşa göre pogram uygulanmaktadır.

Derse başlamadan önce kişinin seviyesinin ve yeteneğinin tespiti yapılır. Daha sonra kişiye özel ders programı uygulanmaya başlar.

Piyano dersine ilk önce ayrı elle çalışmaya başlanır. ilk sağ el daha sonra da sol el çalışılır ve gerekli çalışma tamamlandıktan sonra iki elle çalışmaya başlanır.

Piyano dersi ile birlikte solfej öğrenimi de yapılır. Nota öğrenimi çok önemlidir. Notaları doğru riitimle okumaya da solfej denir. Kişinin nota okuması ne kadar iyi olursa piyano çalması da o kadar rahat ve ilerlemesi de hızlı olur.

Okul öncesi dönemdeki Okuma bilmeyen çocuklarda nota eğitimi renklerle ve sayılarla kolaylaştırılır, hem de zevkli hale getirilir.

Yetişkinlerde ise nota öğreniminden sonra Beyer methodu ile piyano çalışılmaya devam edilir. Beyer methodu bir etüd çalışmasıdır. ilk önce sağ eli sonra sol eli ve iki eli çalıştırmada çok yardımcı olur. Ayrıca kişinin sadece etüd çalışıp sıkılmaması için etüd ile birlikte yanında zevkli kolay melodik eserler de verilir.

Seviye ilerledikçe çalınan parçaların da zorlukları artar.

Piyano çalmak ya da çalmaya çalışmak disiplin ister. Kişi ne kadar çok çalışır ve bu çalışmayı bir düzene bağlarsa o kadar başarılı olur ve ilerlemesi hızlı olur.

Sadece ders almakla yetinilmemelidir. Evde öğretmenin gösterdikleri tekrarlanmalı ve ödevleri çalışılmalıdır.