PİYANO DERSİ İSTANBUL

Ana Sayfa

İletişim

Piyano dersi istanbul, özel ders istanbul, Piyano dersi, piyano dersleri, özel piyano dersi, piyano ders, piyano özel ders, özel piyano dersleri, piyano dersler, piyano dersleri istanbul, piyano dersi verenler, piyano dersi verilir, piyano dersi veren, istanbul piyano dersi, piyano dersi almak, çocuklara piyano dersi, nil karakuş, nil karakus, nilkarakus, nilkarakuş, gitar dersi, ozel ders, solfej dersi, piyano ve solfej, piyano tarihi, piyano seçimi, piano, piano dersi, ozel piano dersi, piano eğitimi, piyano eğitimi, konservatuar, konservatuvar, konservatuara hazırlık dersleri, besteci, besteciler, müzik, muzik, çello, viyolonsel, eski piyano, şan, gitar dersi, özel gitar dersi, müzik, müzik dersi, özel müzik dersi taksim sanat, sanat, kurs, piyano kursu, piano kursu istanbul, özel kurs, özel viyolonsel dersi istanbul, çello dersleri, violonsel dersi, ozel violonsel dersi, cello lessons, çelloo, celo, Özel piyano dersi, piyano dersi, piyano dersi yeşilköy, piyanodersi, ozelpiyanodersi, piyano dersi yeşilköy, istanbulda piyano dersi, özel piyano dersi yeşilköy,müziköğretmeni, müzik öğretmeni, florya, bahçeşehir, yeşilyurt, bakırköy, istanbul piaono kursu, piyano dersi , özel piyano dersi , piyano öğretmeni, çocuk, okul öncesi, anaokulu, çocuklara piyano dersi, yetişkinlere piyano dersi, müzik okulu , sertifika
Copyright © kasim 2008. www.piyanodersiistanbul.com sitesi nil karakus karabacak tarafından yapılmıştır. Sitede bulunan tüm yazılar kendisine aittir. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Galeri
Hakkımızda
Frederic François CHOPIN 1810-1849

Chopin, Polonyalı besteci ve piyano virtüözüdür. 1 Mart 1810'da Varşova yakınlarında doğdu. Babası Nicolas Chopin (1771-1884) Fransızdı ve Varşova'da lisede Fransızca öğretmenliği yapıyordu.

Chopin üstün yetenekli bir çocuktu. Henüz 8 yaşındayken besteleri yayımlanmaya başlamış, 9 yaşına geldiğinde ise ilk Halk Konserini vermişti.

İlk müzik derslerini Zwyny isimli bir Çek öğretmenden aldı. 1826'da Varşova Konservatuvarı'na gitti. Konservatuvardaki öğretmeni Joseph Elsner, Chopin'nin çok özel bir yetenek olduğunu düşünüyor, konservatuvardaki kurallı öğrenmelerle onu sınırlandırmak istemiyor, içindeki yaratıcı çalışmalarıyla kendi yolunda ilerlemesini istiyordu.

Genç yaşında, daha 19 yaşındayken Polonya' nın bir numaralı piyano virtüözü olmuştu.

 

1 Kasım 1830 yılında kendisini Avrupa'da daha iyi tanıtmak ve daha çok müzik çevresi tanımak adına "Öğrenim Gezisi" dediği yolcuğa çıkmak için Polonya'dan ayrıldı.

Münih, Viyana, Prag gibi şehirleri de kapsayan çok başarılı konserler verdiği gezisi 1 yıl sürdü. Savaş zamanıydı ve Ruslar Polonya'yı işgal etti. Chopin ülkesine dönmek yerine 1831'de Paris' e yerleşti.

Paris'te aralarında Lizst'in de bulunduğu pek çok ünlü müzisyen dotu vardı. Lizst, Chopin'i ünlü yazar George Sand ile tanıştırdı ve arkadaşlıkları kısa zamanda aşka dönüştü. Yaklaşık 10 yıl beraber yaşadılar.

1838 yılında verem hastalığına yakalandı ve o kışını Sand ile birlikte manastırda geçirdi ve burada prelütlerin büyük bir kısmını yazdı.

George Sand' in çok hareketli bir hayatı vardı ve Chopin, 1847 yılında ilerleyen hastalığının da verdiği etkiyle Sand'le yollarını ayırdı ve tek başına yaşamaya başladı.

1848 yılına geldiğinde Paris'teki son konserini vermiş , İngiltere de konser dizisine çıkmıştı.

1849 yılında İngiltere'deki konser dizisinden döndüğünde hastalığı çok ağırlaşmıştı ve beste yapamaz, ders veremez hale gelmişti. Zaten aynı yıl da 16 Ekimde evinde hayatını kaybetti.

ESERLERİ

Solo Piyano Parçaları

On dört POLONAİSES (1817-1847)

Elli bir MAZURKA (1824-1849)

Yirmi altı PRELUDES;

Yirmi NOCTURNES (1827-1847)

Yirmi yedi ETUDES (1829-1836)

On dokuz VALSES (1826-1848)

Üç SONATES, Dört BALLADES (1836-1842)

Dört İMPROMPTUS (1834-1842)

Dört SCHERZOS (1835-1843)

Dört RONDOS

Fantaisie-İmpromptu (1834)

Fantaisie op.49 (1841)

Berceuse op.57 (1843)

Barcarolle op.60 (1845-46)

 

Oda Müzikleri

Piyano eşliğinde bir ÜÇLÜ

Viyolonsel ve Piyano için bir SONAT

Flüt için ÇEŞİTLEMELER

Sayıları on yediyi bulan POLONYA ŞARKILARI

 

 

Orkestra eşliğindeki Piyano parçaları;

Mozart'ın Don Juan'ı üzerine çeşitlemeler La Ci Daren La Mano,

İki KONÇERTO (fa minör / mi minör)

BÜYÜK POLONEZ (mi bemol)