PİYANO DERSİ İSTANBUL

Ana Sayfa

İletişim

Piyano dersi istanbul, özel ders istanbul, Piyano dersi, piyano dersleri, özel piyano dersi, piyano ders, piyano özel ders, özel piyano dersleri, piyano dersler, piyano dersleri istanbul, piyano dersi verenler, piyano dersi verilir, piyano dersi veren, istanbul piyano dersi, piyano dersi almak, çocuklara piyano dersi, nil karakuş, nil karakus, nilkarakus, nilkarakuş, gitar dersi, ozel ders, solfej dersi, piyano ve solfej, piyano tarihi, piyano seçimi, piano, piano dersi, ozel piano dersi, piano eğitimi, piyano eğitimi, konservatuar, konservatuvar, konservatuara hazırlık dersleri, besteci, besteciler, müzik, muzik, çello, viyolonsel, eski piyano, şan, gitar dersi, özel gitar dersi, müzik, müzik dersi, özel müzik dersi taksim sanat, sanat, kurs, piyano kursu, piano kursu istanbul, özel kurs, özel viyolonsel dersi istanbul, çello dersleri, violonsel dersi, ozel violonsel dersi, cello lessons, çelloo, celo, Özel piyano dersi, piyano dersi, piyano dersi yeşilköy, piyanodersi, ozelpiyanodersi, piyano dersi yeşilköy, istanbulda piyano dersi, özel piyano dersi yeşilköy,müziköğretmeni, müzik öğretmeni, florya, bahçeşehir, yeşilyurt, bakırköy, istanbul piaono kursu, piyano dersi , özel piyano dersi , piyano öğretmeni, çocuk, okul öncesi, anaokulu, çocuklara piyano dersi, yetişkinlere piyano dersi, müzik okulu , sertifika
Copyright © kasim 2008. www.piyanodersiistanbul.com sitesi nil karakus karabacak tarafından yapılmıştır. Sitede bulunan tüm yazılar kendisine aittir. İzinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.
Galeri
Hakkımızda

LUDWiG VAN BEETHOVEN (1770-1827)

Beethoven, 16 Aralık 1770'de Bonn'da dünyaya gelmiş bir Alman bestecidir. Müzik hayatı çocukluk yıllarından başlamıştı. Kendisi müzisyen bir ailenin çocuğuydu. Dedesi, Prenslik kilisesinde müzik yöneticisi, ilk müzik bilgilerini aldığı babası Johann ise aynı kilisede tenorluk yapıyordu. Daha sonraları kentin tanınmış müzik öğretmeni Christoph Gottlob Neefe ile temel müzik dersleri, piyano ve keman çalıştı.

15 yaşında sarayın ikincisi orgcusu oldu. Bestecilik eğitimi sırasında dönemin gelmiş geçmiş en iyi bestecelericini ve müzik okullarını inceledi.

17 yaşında Mozart'ın yanına gönderildi ama kısa bir süre kalabildi. Mozart'ın Beethoven hakkında "Gün gelecek bu genç, bütün dünyada kendinden söz ettirecek" dediği söylenir.

1792'de annesi ölünce tekrar Viyana'ya yerleşti. Bir süre daha dönemin ünlü isimleriyle çalıştı.

Mozart'ın ölümünden sonra ise Viyana'nın önde gelen müzisyenleri arasına girdi. Soylular arasında büyük saygı kazandı. Besteciliğinden çok piyano virtüözlüğü ile tanındı. Halkın önüne ilk kez 1795'de çıktı.

Beethoven hiç evlenmedi. Öğrencisi Giulietta Guicciardi'yi sevmiş ve ünlü Ay Işığı Sonatı'nı O'na adamıştı.

1800'de kulaklarında işitme kaybı oluşmaya başladı. 1802'de hastalığının geçmeyip daha da arttacağını öğrendiği zaman umutsuzluğa kapılıp kardeşlerine vasiyetname yolladı. Vasiyetnamesine "intihar etmeyi aklıma koymuştum... Yalnız sanat engelledi beni. Yaratmam gereken her şeyi oluşturmadan ölmeyi göze alamadım." yazmıştı.

1819'da tümüyle işitme kaybı yaşamaya başladı.

26 Mart 1827'de siroz hastalığı yüzünden Viyana'da yaşamı sona erdi . Cenazesine yirmi bin Viyana'lı katıldı.

Beethove'nın sanat hayatının üç dönemden oluştuğu görüşü vardır. 1.Dönem; Hayd'ın ve Mozart'tan etkilendiği, 2.Dönem; Çalgı ve Orkestraya verdiği önem ve 3.Dönemde ise kendini aşma derecesinde klasik uslubun ulaştığı sınırda biçim özgürlüğü.